Yeni Yıl Mektubu…

 

 

Hayatımızdan bir bölümü daha arşivlemek üzereyiz. Yeni yıla girerken bir önceki yıla ait anıları sarıp sarmalayarak öncekilerin yanına koyacağız. Bu anıların bazılarını  hatırladığımızda mutlu olup, bazılarını da unutmak isteyeceğiz. Unutmayı belki başaracağız belki başaramayacağız.

Birkaç yıldır yeni yıla girerken bir mektup hazırlıyorum.  Bu mektuba  gelecek yıldan beklentilerimi bir liste halinde yazıyorum. Bazen yanına numaralar koyduğum maddeler oluyor, bazen virgüllerle birbirinden ayrılmış kocaman bir paragraf. Mektubumu da her an görebileceğim bir yerde tutuyorum ki sık sık okuyup dileklerimi evrene hatırlatayım.

İlk yazdığım mektubumda 11 maddelik istek listem vardı. Mektubu yazdığım tarihten sonraki bir yıl süresince 7 tanesi gerçekleşti. Biri inanılmaz bir şeydi. Nasıl oldu hala şaşkınım. Kalan dört madde ise bir sonraki yıla kaldı. Bazen böyle sarkmalar olabiliyor. Her yazdığım gerçekleşmiyor tabi ki.

Geçen yıl çok az maddeli bir mektup yazmıştım. Benim için en zor  olan madde başka bir şehirde yaşama isteğimdi. Bir süreliğine şehir değiştirdim. Bana yılın en son hediyesi olan bu isteğim de sürpriz bir şekilde gerçekleşti. Maceracı ruhumu okşayacak güzel bir teklifle bir süreliğine şehir değiştirdim.

Birazdan 2017 yılının mektubunu yazmak üzere hazırlanıyorum. Siz sevgili okurlarla bu mektuplaşma işini paylaşmak istedim.

Bu vesileyle herkesin yeni yılını sevgiyle kutlarım. 2017 yılının herkese uğur, bereket, mutluluk, sevgi, hoşgörü, eşitlik, barış, bolluk, şans getirmesini diliyorum. Her mektubun hemencecik gerçekleşecek dileklerle dolmasını umuyorum.

Mutlu geçecek bir yıl olsun.

 

Oya ENGİN/30.12.2016, İstanbul..

 

One comment on “Yeni Yıl Mektubu…

  1. Selma kahraman dedi ki:

    Duygular bu kadar güzel anlatılır oya hanım yüreğinize sağlık.ilknur hocamız ve tüm arkadaşlarımızla ne güzel yerdeyiz çok şükür🙏❤

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.