Adı Çelik Olacak…

 

 

Bir zamanlar sağlıklı güzel belki çok mutlu bir köpekti. Ama havlıyordu… Birileri onun havlamasından çok rahatsız oldu…

İpi eline aldı.. Köpeğin ağzını bağladı…Sesi çıkmasın, havlamasın diye. Yetmedi… Bir de çuvala koydu… Ve çöpe attı. Ölsün diye…

Bunu bir insan yapmıştı…

Başka insanlar onu bulduklarında vücudunun içini dışını kurtlar basmıştı… Bir canlının yaşayabileceği en ağır işkencelerden biriyle karşılaşmıştı….

Bunu bir insan yapmıştı…

Vücudunun dışındaki kurtlar temizlendi ama kafatasına giren kurtlarla halen mücadele ediyor… Bir canlının başına gelebilecek ve neredeyse tedavisi imkansız en büyük işkenceye sebep olmuş birileri hem de medeniyet şehrinde. Olay İstanbul’da Beykoz’da yaşanıyor…Belki bu yöreden biri belki de başka bir yerden getirip atmışlar.

Birilerine inat bu canlara sahip çıkan gönüllü insanlar ki ben onlara melek kalpliler diyorum… Bu melek kalpliler sayesinde bulunup, kurtarıldı,  kurtları temizlendi, yaraları sarıldı… Orta kulağını ve kulak zarını dahi kurtlar kemirdiği için hangi pozisyonda olduğunu algılayamadığından yerinde defalarca dönüyor, ayakta tam duramıyor, dengeli yürüyemiyor ama yine de yaşama tutunmaya çalışıyor.

Bütün bunlara bir insan sebep olmuştu…

Umarım yaşama tutunur. Kendisini yok etmek isteyen insan’a inat hayatını olabileceği en olumlu şekilde sürdürür. Eskisi gibi sağlıklı ve güçlü olması pek mümkün görünmüyor. Ancak kendisini seven, hakettiği şevkati gösteren melek kalpliler sayesinde yaşayacağına inanıyorum. Zira yemek yemeye ve su içmeye başladı…

Eğer tedaviler istenildiği gibi sonuçlanır da yaşama tutunabilirse adı ÇELİK olacak…

Oya ENGİN/ 23 Ağustos 2013

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.