Telefon Sapığı…

Sosyal Butonlar

 

Şu evren hakikaten bizi dinliyor. Buna bir kez daha inandım. Geçen akşam bir kaç eski kız arkadaş çay içiyoruz. Laf döndü dolaştı ilk gençlik yıllarımıza geldi. O zamanki başımızdan geçen ilginç ve iz bırakan olayları konuşurken  birden kendimizi telefon sapıklarımızı konuşurken buluverdik. İşte, senin sapık ne yapıyordu, benim sapık ne diyordu derken gülüştük, eğleştik ve artık böyle şeylerin olmadığından dem vurduk. Sapık konusu kapandı gitti.

Derken, bu sabah sanırım ” kulağı delik evren” sayesinde yıllar sonra bir telefon sapığı benim değil ama annemin telefonunu aradı. Tabi açana kadar sapık olduğunu bilmiyordum. Hatta annem bu aralar ciddi rahatsız, ani hareketler yapamıyor, telefonu uzanmasın diye koridoru 100 metreci edasıyla koşarak ben açtım. Aslında numara özel numaraydı. Reklam zannettim. Reklam için arayanlara okkalı fırçalar attığım için yine derin nefes aldım, hazırlandım  ve dinlemeye başladım.

O da ne? Adamcağızın biri fısır fısır bir şeyler anlatıyor. Neyse malum şeyler. Detaya gerek yok. Anladım ki. Sapık…

Adamın söyledikleriyle ilgilenmiyorum ancak o anda beynimi meşgul eden şey, evrene yollanan mesajlar. Gerçi büyüklerimiz, eşref saati, eşek saati derlerdi buna ama yeni trend ya da bazı uzmanların açıkladığı gibi evrene mesaj yollamak. Telefon sapıklarının artık olmadığından bahsettik, kendilerini çok andık ama anlamadığım bir şey  konunun içinde annem yokken sapık onu aradı…

Demek ki bu evren meselesini ciddiye almamız gerekiyor. Doğayla, yaradılışla, evrenle aramızı sıcak tutmamız gerekiyor. Konuşmalarımıza, dualarımıza, düşüncelerimize dikkat etmek lazım. Ben böyle düşünüyorum.  Zaten uzun zamandır uyguladığım bir yöntem. Çok faydasını da görüyorum. Tavsiye de ederim.

Sapığa gelince, ben bunları düşünüp beynimi yorarken o adamcağız hastalıklı duygularını tatmine uğraşıyordu, ancak ben de boş durmadım. Uzun zamandır sapık görmemiş biri olarak içimde ne kadar birikmiş serzeniş varsa karşımdakine aktardım.  Telefonu kapatmak zorunda kaldı.
Herkese bol olumlu düşünceler, mutlu zamanlar, evrene yollanacak güzel mesajlar dilerim.
Oya ENGİN/ 08.06.2014 İstanbul…

 

Comments are closed.

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter